Miroslav Večerka - RB, Kicker/Punter

Ahoj Miro, jednoduší otázka na rozehřátí – jak a kdy jsi se dostal k Mamutům a postům runingbacka a kickera/puntera?

Mira: K Mamutů jsem se dostal asi někdy před půl rokem, kdy mi kamarád na oslavě řekl, že hraje americký fotbal a popravdě mě to zaujalo. Hned na prvním tréningu mě americký fotbal chytl a bavil mě každým tréningem víc a víc. Přiznám se, že na úplném začátku jsem americký fotbal moc neznal, protože jsem hrával kopanou. Od začátku jsem chtěl být spíš v útoku, takže když mi byl přidělen post runningbacka, tak jsem byl spokojený a začal jsem tento post trénovat naplno. Jak jsme se s trénováním přesunuli z haly na hřiště, tak jsem začal trénovat i post kickera. V obou postech jsem na začátku, ale chci pořádně trénovat a na obou postech se zlepšovat.

Na to, že to byl tvůj první zápas jsi byl jednou z nejvýraznějších postav zápasu. Zaznamenal jsi 3TD, 2FG a 2 extra pointy, to není rozhodně málo. Jak se ti hrálo? A jak hodnotíš zápas z tvého pohledu?

Mira: Na tento zápas jsem se velice těšil, ale taky jsem byl velice nervozní, protože kromě jedné scrimmage ve Zvolenu jsem žádné zápasy v AF nehrál. Všichni v týmu chtěli vyhrát první ligový zápas a bylo to vidět hned od začátku zápasu. Naše obrana pracovala výborně a soupeřův útok, až na jeden touchdown, nepustila vůbec do ničeho. I náš útok pracoval velice dobře, a tak se nám podařilo dát několik touchdownů. Také se podařilo dát oba field goaly, což mě těší, ale naopak mě mrzí, že jsme proměnili jen 2 extra pointy. Jsem moc rád že jsem mohl pomoct naší výhře několika body, ale za tento zápas si zaslouží pochvalu všichni hráči za předvedenou hru. Určitě bych chtěl poděkovat našemu vedení, jak dobře se o nás starají a dávají do týmu tolik energie i svého času a samozřejmě trenérovy za výbornou přípravu na sezónu. Zápas jsme zvládli dobře jak z hlediska herního, tak i z organizačního a doufám, že budeme vyhrávat i v dalších zápasech.

Vyhrát první zápas a ještě s takovým skóre je úžasné. Jaká teď panuje atmosféra v týmu a jak se připravujete na další soupeře?

Mira: Je to vážně super pocit vkročit do sezóny výhrou a ještě takhle vysokou, navíc před tolika fanoušky, kteří nás přišli podpořit. Výhru jsme pořádně oslavili, ale teď už se zase musíme soustředit na další zápas, který nás čeká. Myslím si, že jsme odehráli velice dobrý zápas, ale na druhou stranu pevně doufám, že se s tím nespokojíme a budeme se chtít zlepšovat a zlepšovat.

Díky. Je něco co bys rád vzkázal fanouškům Přerov Mammoths?

Mira: Fanouškům bych chtěl moc poděkovat, že nás přišli podpořit v tak hojném počtu a doufám, že nás budou chodit podporovat i nadále.