Patrik Schwarz (č.24) - LB, RB

Ahoj Patriku, obligátní otázka na úvod – co ty a americký fotbal? Jak, kdy a kde to začalo?

Patrik: Ahoj. Já jsem americký fotbal chtěl hrát už od malička, protože jsem věděl, že je to přesně sport pro mě. Bohužel u nás v Olomouci se to nikde nehraje, takže jsme s kamarády už tak 5 let zpátky chodívali každou neděli zahrát na hřiště bez chráničů, no spíše jsme si tam chodili rozbít držky :) po dvou letech jsme se snažili založit s Richardem Blahou olomoucký tým, ale kvůli malému počtu hráčů se nám to nepovedlo. Moje zájmy se pak ubíraly jiným směrem, ale když jsem před zimou zjistil, že Ríša zůstal fotbalu věrný a že dokonce se povedlo založit tým v Přerově, byla to pro mě jasná volba. Hlavně jsem byl rád, že už jsme měli lidi, kteří se starají o zázemí a chod týmu a nezůstává to jen na hráčích. Samozřejmě ten velký pokrok byl díky trenérovi, který vytvořil fungující tým z hrstky nadšenců. A za kterého jsme ochotni bojovat do posledního mamuta :) Tímto bych mu chtěl poděkovat stejně jako celému vedení týmu.

Pokud si dobře vzpomínám dřív jsi trénoval hlavně RB, později tě coach přesunul na LB i když na postu RB stále ještě občas zaskakuješ. Do toho jsi byl vidět na pozici punt/kick returnera. Poměrně pestrý výběr, která z pozic je pro tebe nejzajímavější a proč?

Patrik: Uuaaa., na tohle se těžko odpovídá. Baví mě hodně pozic, ale jednoznačně vyhrává u mě obrana. Obrana hlavně protože to mám v sobě jako v povaze, vždycky se snažím bránit někoho nebo něco za čím si stojím. Někteří mi říkají  "PITBULE"  nejen kvůli tomu že, při hře skáču po hráčích jako nějaký pes, nebo že jsem někdy až moc agresivní na hřišti, ale takový prostě jsem! Tohle je fotbal a to je to co je potřeba v obraně "být jako naštvanej pes" a na rovinu musím přiznat že mě to prostě baví :) Na druhou stranu vím, že pokud má tým vyhrát, body musí dávat offence, takže mi nevadí když občas zaskočím na pozici RB. A co se týče kick/punt returna tak to je jednoznačně jedna velká sranda :) taková kombinace utíkej nebo ho dostaň na zem ...

Obrana Mamutů udělala za poslední 2 měsíce obrovský kus práce, působí sehraně a celkově bych řekl, že tam vznikla dobrá parta lidí? Můžeš prozradit něco ze zákulisí obrany?

Patrik: Prozradit můžu to že to jsou holčičky ubrečený :D Samozřejmě si dělám srandu. Jak jsi sám napsal je tam dobrá banda lidí, to asi proto že obranu nemůže hrát každý, to prostě musíš mít v sobě. Takže je super, že tam máme bandu fajn lidí, kteří se hecují, pošťuchují, dělají si z druhých srandu a tak dále. A to je právě to proč jsme se dokázali tak zlepšit, jelikož si dokážeme říct do očí, že jsme něco zkazili a snažíme se najít tu nejlepší cestu jak to napravit..

První zápas byl hlavně o nervozitě a pak sbírání zkušeností... S čím ty sám jsi šel do prvního zápasu a co sis z něj odnes?

Patrik: Do prvního zápasu jsem šel hlavně naplno, jelikož jsem chtěl hodně vyhrát, ale hlavně mi šlo o to aby jsme ze sebe neudělali před domácím publikem blbce, kteří po tak dlouhé době tréninku nic neuhrají. A myslím si, že se nám to povedlo na plné čáře! Na některých hráčích byla vidět nervozita, ale po prvním kontaktu s protihráči to opadlo a mohli jsme se naplno věnovat hře. Ze zápasu jsem si odnesl hlavně super zážitek a taky ponaučení, že i když jsou protihráči  trošku vetší a mají váhovou převahu tak to vůbec nevadí, protože nás prostě nechytnou :)

Máte před sebou další zápas,tentokrát zkušenější Znojmo. Jak ty tipuješ tento zápas?

Patrik: Já nerad tipuji výsledek, nikdy nevíš co se může stát. Ale osobně se na to hrozně těším. Je to pro mě další zápas do kterého půjdeme všichni Mamuti naplno a budeme se bít o každý metr! Vím že Znojmo už má nějakou sezonu za sebou, ale to není důvod se jich bát, ba naopak na ně musíme nastoupit ještě líp než minulý víkend proti Brnu. Hlavně tvrdě :)

Díky za rozhovor. Nějaký vzkaz fanouškům a fanynkám?

Patrik: Děkujeme za podporu a doufám že se uvidíme i na příštím zápase a pro ty fanynky, mám číslo 24 ! :)  Doba ledová se vrací! :)