Richard Blaho, Cornerback

U většiny rozhovorů se jako první otázka nabízí „jak jsi se dostal k mamutům“ u tebe je to ale spíš jak se mamuti dostali k tobě. Respektive ty jsi jeden z úplně těch prvních u kterých to někdy před rokem a půl začalo. Můžeš něco prozradit k prehistorickým počátkům mamutů?

Richard: Začátky amerického fotbalu v Přerove kupodivu vznikli v Olomouci kde si parta nadšených kluků (včetně mě) zašla občas zaházet balónem. Od začátku jsme byli v kontaktu s Davidem Novotným, který nás podporoval. Hráčů chodilo ze začátku opravdu hodně, ale prvotní nadšení postupem času opadlo a na tréninky v Olomouci se úplně zapomnělo. Nový náboj týmu dal přesun do Přerova, kde jsme si začátky prošli znovu, tentokrát to vyšlo a dnes je zde fungující tým amerického fotbalu.

Tím že jsi v týmu od prvopočátku sis mohl „vybrat“ nějakou prestižní pozici jako QB, WR a podobně, proč zrovna poměrně nenápadný ale o to důležitější Cornerback?

Richard: Vždy se mě víc líbila obrana v jakémkoliv sportu, takže bylo jasné ke které půlce týmu se přidám. CB se ke mně asi nejvíce hodil.

Za tu krátkou historii týmu se v něm ale naopak protočilo poměrně hodně hráčů, někteří se jen přišli podívat, jiní si to i jednou dvakrát zkusili, někteří vydrželi déle a někteří až do teď. Dalo by se nějak shrnout jací kluci chodí na nábor, případně jaká je celkově povaha kluků v týmu?

Richard: Americký fotbal je náročný sport není to jenom o tom chodit na tréninky, každý z hráčů by se měl individuálně zdokonalovat ve svém volném čase. Dá se říct, že jsem byl u vzniku Mammoths a viděl opravdu hodně lidí. Všichni měli na začátku zapálení do hry a chuť zkusit nový sport, bohužel ne každému to vydrželo. Nicméně každý nový člen, který vydrží, si postupem času vytvoří své místo v týmu a zjistí že to za to opravdu stálo.

Mamuti toho mají bezesporu ještě hodně před sebou, nicméně před pár týdny měl tým společný trénink a scrimmage utkání s týmem Zvolen Patriots, jaké jsou tvé pocity z toho co se za ten den na hřišti odehrálo?

Richard: Ze začátku byla na naší straně vidět velká nejistota, která po prvních akcích opadla a hráli jsme podle očekávaní. Každému z nás tento zápas dal hodně zkušeností, které využijeme v nadcházející sezóně.

A otázka která nemůže chybět: Jak typuješ že se bude tým protloukat touto svou první sezónou?

Richard: Doufám, že co nejlépe. Celý tým dá do sezóny určitě maximum.

Díky. Je něco co bys rád zdělil fanouškům Přerov Mammoths?

Richard: Podporujte americký fotbal v Přerově, choďte na zápasy a tréninky rádi vás uvidíme.

GO MAMMOTHS!