Tomáš Gregovský (č.78) - C

Jaká je tvá dosavadní zkušenost s AF, jak jsi se k AF a Mamutům dostal a jaký sport jsi provozoval před tím než jsi začal hrát za Mamuty?

Tomáš: Praktická zkušenost téměř žádná, samozřejmě jsme si už pár roků chodili sem tam hodit šiškou s Martinem Štěpaníkem a Sašou Haišmanem (oba teď hrají taky za Mamuty). Už řadu let spolu sledujeme NFL a ten sport se nám vždycky hrozně líbil. Jednu dobu jsme přemýšleli, že by jsme zkusili i nějaký tréninky v Brně či Ostravě, ale představa dojíždění to potopila. Pak jak z čistého nebe mi jeden jiný známý, aniž by věděl, že se mi tento sport líbí, tak mi povídá, že v Přerově vzniká nový klub a shání hráče. A prakticky až tehdy v začátcích Mamutů začaly mé opravdové zkušenosti s fotbalem. 
Dříve, ale to už je dneska opravdu pěkná řádka let a v mém případě hlavně i kilogramů :) jsem jezdil motokros, to ještě jako školou povinný a později jsem přešel na freestyle motokros, který mě pár let i živil. V zimě si rád vyrazím na snowboard a když je dobrá parta lidí nepohrdám žádnou aktivitou.

Působíš na pozici ofenzivního lajnaře, chtěl jsi jej hrát od začátku, nebo jsi pokukoval po jiném postu.

Tomáš: Nejvíc se mi vždy líbila pozice TE, ale protože v době kdy jsem přišel k Mamutům byl těžký nedostatek velkých chlapů do lajny a mě se moc nechtělo do nějaké těžké diety :) , tak jsem začal střídat lajnařské pozice, až jsem nakonec zakotvil na centrovi. Navíc jsem byl docela překvapen, že to rozhodně není nějaká nudná „zavazecí“ pozice, takže mě to docela rychle začalo bavit. Sem tam si pro odreagování zaskočím do DL.

Jak náročná je funkce centra, u kterého vlastně začíná každá útočná akce a jak se ti daří spolupracovat se zbytkem OL?

Tomáš: Překvapivě a teď doufám, že to později nebude použito proti mně :) , to centr nemá až tak těžké po fyzické stránce, tu silovou práci většinou dělají guardové, ale zase to má vykompenzované přemýšlením. Ať už sledováním blitzujících hráčů, určování rychlých změn ve způsobu blokování celé OL, čtení jak hraje soupeřova obrana a je toho víc. Nejvíc mě pak baví běhové akce, ale to asi každého ofensivního lajnaře :) Samotná spolupráce je fajn, je jen škoda, že ne vždy se potkáme na tréninku všichni z lajny a tak jeden trénink trénujeme jednu věc s LG a druhý trénink s RG a podobně.

Mimo hráčských povinností výraznou měrou napomáháš s vedením týmu, zejména s administrativou a tvorbou webových stránek. To musí být dost časově náročné, jak to všechno zvládáš a co na to říkají doma.

Tomáš: Začnu od konce. Doma už vědí, že když si najdu nějaký koníček tak jsem jak závislej magor a doslova tím žiji. Nicméně mám úžasnou ženu, která mě podporuje už 14let ve všem co jsem si kdy vymyslel a fandí mi. K tomu máme skoro 11ti měsíčního prcka a až v Přerově na stadionu potkáte maminu s klukem a oba s logem Mamuta na tričku, na nafukovacích baloncích atd, tak to je moje super rodina.

Co se týká týmové grafiky, webových stránek, propagace na facebooku a podobně, tak protože už se tím řadu let živím, bral jsem za automatické že si to vezmu na starost, navíc já jsem v tomhle detailista a kdyby to dělal někdo jiný, věčně by mi na tom něco nesedělo :) A rád pro klub udělám i něco mimo trénink/hřiště pokud to klubu pomůže.

Jsi takovým nepsaným, ale i zvoleným zástupcem a mluvčím hráčů, proč myslíš, že tomu tak je?

Tomáš: Jsem rád, že si mě kluci zvolili za svého zástupce. Proč přesně to udělali asi nedokážu odpovědět, možná každý k tomu měl jiný důvod. Možná jsem jediný kdo na tréninku někoho nenasral :) Je to těžká otázka, ale kdybych si měl tipnout tak asi je to mou povahou, která má tendenci furt něco organizovat, vymýšlet a každému do něčeho kecat a to včetně hlavního trenéra :) Každopádně jsem za to rád a klukům za tuto důvěru děkuji.

Jsi v podstatě na začátku své fotbalové kariéry, ale jak hodnotíš dosavadní výkon Přerov Mammoths a kde bys rád viděl sebe a svůj klub tak za pět let. Myslíš, že by ses chtěl někdy věnovat fotbalu z pozice trenéra?

Tomáš: Sice jsem na začátku své fotbalové kariéry, ale věkem a fyzicky je to už spíš za zenitem :) AF mě teď strašně baví, škoda že jsem se k tomu nedostal mladší. Každopádně rád bych u něj a hlavně na hřišti vydržel jak nejdéle to půjde a nebo do chvíle kdy uvidím, že jsou tam jiní, mladí a lepší, kterým už nebudu stačit a rád své místo pak přenechám jiným pro dobré výsledky týmu.

Já bych strašně chtěl náš tým dostat do jedenáctkové ligy a hrát tam pěkný fotbal. Možná to bude za těch 5 let. Je pravda že aktuálním zájmem o náš klub, množstvím hráčů a pár dalšími aspekty by to mohlo být klidně i dřív, ale uvidíme, teď máme rozhodně jiné cíle a postup do playoff v naší první sezóně by byla pohádková záležitost.

Myslím si že pozice trenéra by mě bavila, nicméně potřebuji na to nejdřív nasbírat zkušenosti, které z youtube atd. nezískám.

Na obou domácích zápasech byla početná divácká účast, byl jsi překvapený, nebo jsi zájem o netradiční sport v Přerově předpokládal?

Tomáš: Myslím si, že zásadní v tomto byla naše „mediální kampaň“. Měli jsme články v novinách, plakáty k zápasům visí všude možně po širokém okolí, na FB se neustále snažíme zveřejňovat nějaké informace a prostě snažíme se aby o nás lidi věděli. Od toho už je jen krůček k tomu aby se přišli podívat a ještě menší krůček aby se k nám přidali další hráči. Každopádně množstvím diváků jsem byl mile překvapen a obzvláště, když na druhý zápas jich přišlo ještě více.

Co by jsi na závěr fanouškům vzkázal a na co se mohou těšit v dalším domácím zápase který se hraje 26.5.

Tomáš: Náš další domácí zápas s Bucks 26.5. je zároveň náš poslední domácí zápas v této sezóně. I když nás pak budou čekat ještě dva zápasy venku, prakticky to bude naše rozlučka s domácími fanoušky. A určitě se chceme rozloučit pěkným fotbalem s výhrou domácího týmu a pokud nás k tomu vyhecuje zase o něco větší publikum, tak snad není co víc si přát! Určitě přijďte, myslím že už jsme vám dokázali, že ten pravý fotbal není nuda! Bujaka! Mammoths!