Novinky

V polovině sezóny

Zdravíme Vás naši věrní fanoušci a děkuji Vám za dosavadní podporu ve druhé lize. Máme za sebou polovinu sezóny a to je myslím ten správný čas se s Vámi podělit o to, jak jsme s první polovinou sezóny spokojeni. Po loňském zisku Bronze bowlu jsme zcela logicky postoupili o stupínek výš a pro tuto sezónu bojujeme ve druhé lize. Díky různým změnám ve struktuře soutěží, ale nejsem jediným nováčkem ve druhé lize a spíše naopak, v menšině jsou tradiční druholigové týmy Ústí nad Labem Blades, Prague Hippos a za nováčky jsou tam kromě nás Vysočina Gladiators, Prague Mustangs a Hradec Králové Dragons. Cílem před začátkem sezóny bylo skončit s aktivní bilancí, tedy mít více vítězství, než porážek. Jak se nám to daří?

V prvním zápase jsme přivítali Vysočinu Gladiators a Vy věrní určitě víte, jak to dopadlo. Po skvělém začátku, kdy jsme hned z kick off returnu skórovali touchdown jsme zápas dovedli do vítězného konce a obrana udržela svou první letošní nulu. Po tomto vítězství jsme zjistili, že i přes spoustu obměn v našem kádru, kdy jsme museli zacelit díry po hráčích, kteří ze zdravotních či rodinných důvodů ukončili kariéru, jsme schopní hrát dobře i ve druhé lize. Následoval zápas na půdě Dragons, kde se od nás očekávalo vítězství, což jsme naplnili a ač to nevypadá, obrana opět udržela nulu, protože sedm bodů, které Dragons skórovali,  obdržel náš útok po špatně zahrané útočné akci. Třetí zápas už měl být tvrdší zkouškou, kdy jsme přivítali Hippos známe svou silovou hrou. Na naši obranu jsme se opět mohli spolehnout, a když se útok ve druhém poločase rozjel, zaznamenali jsme další hladké vítězství. Polovinu sezóny jsme uzavřeli domácím zápasem s Blades, kteří patřili před začátkem sezóny k favoritům ligy, ale po jejich porážce od Vysočiny nás spousta lidí považovala za favorita. Zápas měl velmi dobrou úroveň, obrana sice v prvním poločase obdržela  14 bodů, ale ve druhém už nepustila nic a jen horší výkon útoku nás připravil o možnost vyhrát i tento zápas. Po čtyřech zápasech tak máme na kontě 3 vítězství a jednu porážku. Co dál?

Po skvělém začátku vstupujeme do odvet v situaci, kdy si svou dobrou hrou můžeme zajistit účast ve finále a musím přiznat, že ty ambice zde jsou. Není to tak, že v případě nepostupu bude sezóna neúspěšná, ale byla by škoda si takový zápas neužít. Ve druhé polovině nebudeme hrát odvety se všemi soupeři, s Gladiators máme letos jen jeden zápas a dalším soupeřem, se kterým se utkáme jen jednou, jsou Mustangs. Pokud budeme pracovat odpovědně a poctivě jako v prvních třech zápasech, je zde reálná šance, že o tom, zda postoupíme do Silveru Bowlu, se bude rozhodovat v posledním zápase na půdě Blades. Výsledky a program známe, ale co třeba něco ze zákulisí týmu?

Výraznou změnou v týmu je to, že vedení klubu opustil „otec zakladatel“ David Novotný, který je tím člověkem, které do Přerova americký fotbal přivedl. Klub má tak nové vedení a Davidovi přejeme spokojený osobní život. Na místě head coache se nic nezměnilo a na svém postu zůstal Alexandr Haišman, který se navíc stará o celou obranu. Výraznou posilou do coaching stuffu je ale Radim Dohnal, skvělý hráč, který se v průběhu zimní přípravy zranil, a nastoupil tak na pozici trenéra útoku. Jestliže obrana hraje dobře už několikátou sezónu, je naší vlajkovou lodí a dokonce si už získává výrazné jméno v celé lize, tak za zlepšením výkonů útoku v letošní sezóně hledejme jednu osobu a tou je právě Radim Dohnal. Člověk, který věnuje obrovské množství času rozboru soupeře a přípravě útoku na obranu soupeře, výborně pracuje s našim QB, jehož výkony díky němu rostou a našel společnou řeč s naší další posilou, trenérem těch největších, co na hřišti vidíte, tedy naší offensive line, Jirkou Lázničkou, který k nám přišel z brněnských Sígrs a i on má lví podíl na zlepšené práci celého útoku. Poslední trenérská posila není až tak úplně trenérská, ale o special týmy se začal starat Michal Bock, který je současně hráčem a i jeho práce je viditelná při každém pobytu této sestavy na hřišti. Zatím to není jisté, ale vypadá to, že získáme posilu i na post trenéra deffensive line, což by nám hodně pomohlo, protože se jedná o místo, kde nás trochu tlačí bota. Co máme pro Vás fanoušky?

Jak jste si jistě všimli, přibyla při domácích zápasech poločasová tombola, do které vždy věnuje cenu partner zápasu, tedy někdo z našich sponzorů. Na tomto místě musím poděkovat těm, kteří pomohli zajistit finančně náročnější druholigovou sezónu : SuperKominy.cz, Ragbag s.r.o., Realitní kancelář MARA s.r.o., Olomoucká dopravní s.r.o. , M.W.S.P. s.r.o. , Služby ŠVARC s.r.o., obec Žlutava a SmarTech Transport s.r.o. Pro ty z Vás, kteří sledují NFL a jsou zvyklí na plně nalajnované hřiště, začínáme lajnovat hřiště i čísly a yardovkami. Pro zpestření doby po skončení sezóny máme rozjednané společné sportovní klání s HC Zubr Přerov, které chceme pojmout jako takové zábavné odpoledne pro nás i naše fanoušky. Současně také vedeme jednání, která by měla vést ke zlepšení tréninkových podmínek pro hráče a současně komfortu při sledování zápasu pro Vás, naše fanoušky. Protože jsou ale tato jednání na začátku, nebudu se o tom moc rozepisovat. Ve hře je i možnost, že by se v Přerově mohl v září odehrát zápas Česko vs. Slovensko v rámci Three Nation Cupu.

Děkujeme za Vaši dosavadní podporu, choďte nadále na naše zápasy, berte s sebou i další kamarády, my uděláme vše, abychom Vám čas strávený na našem zápase zpříjemnili.Mamut převálcoval Hrocha

  Pěkné slunné sobotní odpoledne, krásně zelený přírodní pažit a slušná návštěva 450 diváků. To byly kulisy, které byly nachystány pro třetí kolo 2.Ligy amerického fotbalu, které so odehrálo v sobotu v Přerově. Na hřišti se potkal nováček druhé ligy a jeden z jejich tradičních účastníků, silový běhový útok hostů proti skvělé běhové obraně domácích.

  Zápas začal kickoffem hostů, takže jako první měli možnost ukázat přerovští Mammoths, jak se jejich útok připravil na obranu Hippos. Pokud bychom měli soudit podle prvního drivu, tak dobře. Domácí začali zápas běhovým pokusem, který nebyl moc úspěšný, ale hned druhým pokusem se domácímu quarterbackovi Štěpánikovi podařilo najít slabé místo v obraně hostů a receiver Zdeněk Šulák si doběhl pro krásný první touchdown. Protože potvrzení kopem bylo úspěšné, rychle „svítilo“ na tabuli 7:0 pro domácí tým. Na tahu byli hosté a od prvního drivu se dělo to, co asi nikdo nečekal. Pověstný silový běhový útok tu sice byl, ale útok Hippos se často snažil i o hru vzduchem. V první čtvrtině jsme tak mohli vidět situace, kdy hosté pěkně posouvali míčem, opakovaně se dostali z byl dlouhého třetího downu, ze kterého dokázali udělat krátký čtvrtý, který pak úspěšně proměňovali. Opakovaně se jim dařilo přejít až před redzónu, kde si však vždy vylámali zuby na skvěle fungující přerovské obraně. Útok domácích se, jak v první, tak ve druhé čtvrtině hledal, a tak si v prvním poločase přišli na své milovníci defenzivního fotbalu. Na poločasovou přestávku se díky tomu šlo za stavu 7:0 pro Mammoths.

  Druhý poločas začínal na míči útok Hrochů, který nadále kombinoval běhové pokusy s těmi pasovými, nicméně stále více se na hřišti ohřál jen při nepopulárním tři a ven. Obrana připravovala svému útoku skvělé field pozice, čehož domácí útok dvakrát využil. V jednom případě po sérii úspěšných běhů donesl míč do endzóny, tradičně skvěle běhající, runningback Michal Bock, ve druhém případě opět zafungovala spolupráce na ose Štěpánik - Šulák. Protože skvěle fungoval field goal blok hostů, ani jeden touchdown nebyl potvrzen. Defintivní uklidnění pro domácí pak přišlo ve čtvrté čtvrtině, kdy útok domácích opět čekalo krátké hřiště a po pár prvních downech přišla free play, po offsidu hostující obrany, při které si zachytil svůj touchdown Evan Baun. Zaslouženou odměnou pro opět skvěle fungující obranu domácích byl pick six, který zachytil nováček Antonín Janeček.

  Jestliže se před zápasem čekal souboj běhových útoků, po jeho skončení lze říct, že běhové obrany dominovaly, hosté šli s míčem do vzduchu v tomto zápase snad víckrát, než za poslední dvě sezóny, ale úspěšnost pasových pokusů domácích byla vyšší, což rozhodlo o tom, že Mammoths jsou na bilanci 3:0, zatímco hostě na svou první výhru čekají.

Fotka uživatele Česká asociace amerického fotbalu.

Autorka fotografií: Nikol Navrátilová

Po první domácí i první venkovní výhra

     Ke svému prvnímu zápasu na hřiště soupeře ve druhé lize jsme vyjeli do Hradce Králové, kde mají na stadionu Pod Lízátky své zázemí Hradec Králové Dragons. Jde a mladý tým, který do druhé ligy postoupil administrativně, ale chápu jejich snahu růst ve vyšší soutěži. Přestože jde o mladý tým, nečekali jsme nic jednoduchého, protože ve druhé lize už se nikdo neporazí sám a na každého je třeba se připravit. Utkání se hrálo v sobotu od 13:00 hod., na hřišti s umělým povrchem, takže nás čekalo přes dvě hodiny pekelné výhně. Komplikací pro nás byly také velké absence v obraně, kde chybělo pro zranění či disciplinární trest 5 hráčů, které na jejich postech nahradili hráči útoku a jak se později ukázalo, zhostili se toho velmi dobře.

     Úvodní los jsme sice prohráli, ale soupeř si zvolil právo volby ve druhém poločase a tak jsme opět začínali příjmem a doufali v krásný return jako na začátku domácího zápasu s Vysočinu, ale není každý den posvícení. Útok zahájil svůj drive neúspěšným běhovým pokusem, nicměně hned po druhém snapu jsme se mohli radovat z touchdownu. Martin Štěpáník našel krásným pasem za obranu Michala Stokláska, který si doběhl pro 82 yardový touchdown, který potvrdil uzdravený kicker Jaroslav Ulica. Obrana i v pozměněné sestavě tvrdila muziku celou první čtvrtinu, takže běhový útok domácích se moc neprosazoval a vzduchem to domácím také nelétalo tam, kam mělo. Mamutí útok se v první čtvrtině trochu trápil a hledal způsob, jak překonat nezvykle variabilní obranu domácích, takže na další posun ve skóre bylo třeba si počkat do druhé čtvrtiny, kdy po zemi skóroval Michal Bock, který do té doby zaskakoval v obraně. Během druhé čtvrtiny se předvedl další hráč útoku a svůj první touchdown v dresu mamutů za celou dobu svého působení u týmu zaznamenal Martin Hejč, který z pozice safetyho zachytil interception, který vrátil až do end zóny soupeře. Věříme, že v dalším zápase svůj kousek zopakuje i na své obvyklé pozici WR a zachytí pas od vlastního QB. Zlepšená běhová hra pomohla útoku k posunům po hřišti, z čehož pramenil těsně před poločasem i 32 yardový field goal z nohy Jaroslava Ulici. Na přestávku se tak šlo za stavu 23:0.

     Druhý poločas nadále pokračovala přerovská obrana ve spolehlivém výkonu, útok domácích byl částečně úspěšný jen po zemi, kdy si míč nechával jejich zahraniční QB, ale ani to nestačilo, díky čemuž se náš útok dostával na hřiště v dobrých pozicích, kdy jednu z nich proměnil Jindřich Kolovrátník v další krásný touchdown, při kterém si musel připadat při běhu středem obrany po krásně zahrané akci hodně opuštěný, a tak aniž by se ho kdokoli ze soupeřů dotkl, doběhl pro dalších 6 bodů, které kicker spolehlivě potvrdil. Vše vypadalo na další pohodlný touchdown po zemi, ale k údivu celého útoku míč ukořistil jeden z obránců a doběhl s ním přes celé hřiště pro touchdown domácích. Poslední čtvrtina však ukázala, že ani toto nedorozumění se sebevědomím útoku nezamává. Do end zóny soupeře jsme se dostali ještě dvakrát, jednou po zemi v podání Michala Bocka a svých prvních 6 bodů zaznamenal také nováček v dresu s mamutem Marian Frais, který zachytil krátkou přihrávku svého QB.

     Jak jsme si již zvykli ráz celému zápasu udávala spolehlivá obrana, která získala 4 míče a připravovala svému útoku krásné pozice, útok chvílemi drhl, ale oproti dřívějším sezónám se dokázal přepnout a reagovat na obranu soupeře, díky čemuž celý tým dokráčel k pohodlnému vítězství 44:7. Smutným okamžikem bylo zranění našeho DT Ondry Houdka, který si přetrhl achilovku a jeho poctivá práce uvnitř defenzivní lajny nám bude hodně chybět. Není však čas se dívat zpět, již v sobotu na svém hřišti přivítáme pražské Hippos, což je tým, který vyznává tvrdou silovou běhovou hru, takže se můžete opět těšit na tvrdý fotbal zápase, ve které bychom chtěli urvat další vítězství.

Fotka uživatele Dejv Sejms cvak.

foto převzato z https://www.sejmsfoto.com/sport

 

 

Před sezónou a před prvním zápasem

 

Zdravím Vás sportovní přátelé a fanoušci amerického fotbalu. Podzim a zima jsou za námi, je tu jaro a s ním přichází začátek sezóny amerického fotbalu. Co se událo a co čeká Přerovské Mammoths se dočtete na několika dalších řádcích.

 Co se událo…

Podzim byl druhým rokem věnován náboru nováčků a letos poprvé byl celé období září až prosinec věnován jen jim. Po dvou náborových trénincích jim začala pravidelná příprava v tělocvičně. Přestože nevydrželi všichni, kteří přišli, hodnotíme nábor 2017 jako velmi povedený. Našli jsme nové tváře na všechny pozice v týmu a většina z nich výraznou měrou zasáhne i do prvního zápasu.

Pokud se týká zázemí týmu, tak na podzim jsme poprvé zavítali do tělocvičny Gymnázia Jana Blahoslava a střední školy pedagogické v Přerově, kde probíhaly právě nováčkovské tréninky a souběžně s nimi tréninky OL a DL, proč krom nováčků trénovali i naši největší atleti se dozvíte později. Pro většinu části zimní přípravy jsme využívali hřiště s umělou trávou v obci Tršice, tradičně také hřiště s umělou trávou v Holešově (společné tréninky se Zlín Golems) a v rámci přípravy jsme si zajeli také na přátelská utkání na hřiště v Bedzinu (Zagleblie Steelers – Polsko) a Jevišovicích (Znojmo Knights –rakouská AFL). Velkým přínosem pro tým byl příchod trenéra OL Jirky Lázničky z brněnských Sígrs, díky jehož energii a chuti do práce probíhaly tréninky OL a DL už od podzimu, tak aby se mohl náš útok na práci OL spolehnout. V DL pak došlo k velkému personálnímu zemětřesení způsobenému ukončením kariér či zraněními. Další velkou posilou do trenérského týmu jak pak Radim Dohnal, který na post za čárou přešel v důsledku vážného zranění v zimní přípravě a pod jehož vedením útok roste.

Hráčský kádr zůstává ve svém základu stejný jako loni, velké změny jsou jen v DL, jinak byly všechny pozice posíleny nováčky. Útok bude tradičně dirigovat QB Martin „Meca“ Štěpánik, na druhé straně, v obraně, která nás umí vždy podržet, budou velet Lubomír „Zvíře“ Dohnal a Patrik „zvířátko“ Schwarz. Z lavičky povede útok již zmíněný Radim Dohnal s asistentem Janem Radou a trenérem OL Jirkou Lázničkou, obranu má pak na starosti hlavní trenér Alexandr Haišman s asistentem Pavlem Urubou. Pokud se týká posil z jiných klubů, tak během přípravy to vypadalo na tři posily z prvoligového klubu, ze které nakonec bude jen jedna, ale věříme, že se to podaří dotáhnout příští rok. Máme posilu i z nižší soutěže, ale jak jsem již psal, pomohli jsme si kvalitním náborem. Jako nováček 2. Ligy jsme mohli na soupisku napsat 3 importy ( hráče, kteří prošli fotbalovým univerzitním programem v USA). Tuto možnost jsme nevyužili a ani v budoucnu využít nehodláme. Chceme jít výhradně cestou domácích hráčů, rozvoje dovedností každého z nich za pomocí kvalitních trenérů a případně přestupy v rámci české ligy. Některé týmy jdou „cestou američanů“, ale třeba příklad Brno Aligators ukazuje, že to jde i výhradně s domácími hráči. Jak už jste asi pochopili, letos nastoupíme do 2. Ligy, kam jsme postoupili jako vítěz ligy třetí. Soupeři nám budou Vysočina Gladiators, Hradec Králové Dragons, Ústí nad Labem Blades, Prague Hippos a Prague Mustangs. S prvním a posledním se utkáme jen jednou, s ostatními dvakrát.

Pokud se týká ambicí týmu pro novou sezónu, tak cílem je aktivní bilance vítězství a porážek, zapracování nováčků a ekonomický rozvoj klubu. Pro Vás fanoušky připravujeme novinku v podobě partnera zápasu, který předá věcnou cenu jednomu z vylosovaných diváků. Budeme se nadále snažit zlepšit zápasový program tak, aby návštěva zápasu mohla být zajímavá pro celé rodiny.

 První soupeř…

Jak lépe začít sezónu ve vyšší soutěži, než reprízou loňského finále. Na naše domácí hřiště přijedou Vysočina Gladiators, náš tradiční soupeř, se kterým se potkáváme od první sezóny. Jeden z týmů, který zvolil cestu importů a vyhlašuje, že chce do první ligy. Co my na to? Prvoligové ambice sice nemáme, ale rozhodně jsme připraveni v prvním zápase zvítězit. Jestliže nás loni dvakrát porazili v základní části a my jim to pak vrátili ve finále, tak letos je rozhodně chceme porazit hned v prvním zápase.

Co od tohoto zápasu čekat? Ať se v těchto týmech během offseason odehrálo cokoli, určitě lze opět očekávat souboj útoků s neprostupnými obranami na obou stranách. A jaká je cesta k vítězství nad tímto soupeřem? Poctivá práce všech při každém snapu tak jako ve finále a hlavně kvalitní příprava na soupeře v podání obou přerovských trenérů. Přijďte, protože uvidíte tvrdý a krásný fotbal s domácím vítězstvím.

Partnerem zápasu bude Realitní kancelář MARA, která si pro Vás připravila zajímavou cenu. Pokud chcete o tom, co byste mohli vyhrát vědět více, sledujte naši událost na fb stránkách klubu.

 

 

VJeden touchdown obrany stačil Mammonths k vítězství v Bronze Bowlu

V Jihlavě na stadionu FC Vysočina se konalo finále 3.Ligy - Bitters Bronze Bowl V. Domácí Gladiators zde přivítali Přerovské Mammoths, se kterými se letos utkali už dvakrát a pokaždé odcházeli jako vítězové. I přesto se očekávala vyrovnaná bitva, ve které měli být  Gladiators lehkými favority. Oba týmy během letošní sezóny disponovaly skvělými obranami a průběh zápasu a konečný výsledek tyto kvality potvrdil. V prvním poločase se ani jeden útok nedostal k úspěšnému zakončení. Hra probíhala spíše uprostřed hřiště a kdykoli to vypadalo, že by se útočící tým přiblížil k endzóně, bránící tým vždy pohotově zasáhl nebo přišla chyba v podobě faulu nebo interceptionu. Čas neúprosně utíkal a týmy musely do šatny za nerozhodného stavu 0:0. Po přestávce se rozsvítila světla stadionu a přes 1200 diváků, kteří se v Jihlavě sešli, začali sledovat napínavý závěr letošní sezóny. Třetí čtvrtina se v ničem podstatném neodlišovala od těch předchozích. Oba útoky zkoušely všechno možné, ale vždy narazily na tvrdou obranu soupeře. Klíčová akce přišla až ke konci zápasu. V desáté minutě poslední čtvrtiny útočili Gladiatoři ze své půle. Nepřesný pass quarterbacka Pavlase byl zachycen obráncem hostů Filipem Bolkem, který si neohroženě doběhl pro pick-six a skóroval tak jediné body zápasu. Gladiátoři se snažili nepříznivý výsledek odvrátit, ale jejich dlouhé passy končily neúspěšně. Obrana hostů si závěr v klidu pohlídal a tak se po závěrečném hvizdu rozhodčích stali přerovští Mammoths vítězi třetí ligy.

Autor: Martin Kulha 

Nejlepší akce zápasu:  https://www.youtube.com/watch?v=9jtcoRruW48

 

3.7.2017

Mammoths zadupali Mustangs a postoupili do Bronze Bowlu

První semifinálový zápas 3.Ligy se konal prvního července v Praze. Pořadatelem byl vítěz skupiny sever Prague Mustangs, kteří vyměnili tradiční místo Motorlet za stadion Uhelné Sklady. Hezčí prostředí s tribunou a lepším zázemím nakonec k zápasu nalákalo bezmála 600 diváků. Ani jeden z týmů nebyl předem pasován do role favorita a očekával se vyrovnaný zápas. Na obou stranách byli absence – Mamuti se museli obejít bez několika linemanů a linebackera Spilky. U Mustangs pak chyběl nejlepší pass rusher Kotyza a tým dva dny před zápasem přišel při bezkontaktním drillu o svého starting quarterbacka Nevyjela, což se nakonec ukázalo jako nepřekonatelná ztráta pro útok domácích.

 

Mustangs sice do zápasu vstoupili velice překvapivě – a to onside kickem, který se jim povedlo získat. Psychickou výhodu ale Mustangs velmi rychle promarnili, když nejdříve udělal útok dva fauly a domácí tak byli nuceni puntovat. Punt tým Mustangs navíc nastoupil pouze v deseti, čímž Mammoths nahrál na smeč. Ti toho využili a zblokovaný punt se nakonec zastavil jeden yard od endzóny domácích. Odtud již nebyl pro quarterbacka hostí Martina Štěpáníka problém najít špatně pokrytého Pavla Kleisla. Po zbytek prvního poločasu pak hrály prim hlavně obě obrany a nikomu se nepodařilo zásadně prosadit, a tak se hlavně kopalo. Mezi dva úspěšné field goaly obou soupěřů se ještě vměstnal jeden field goal Mammoths, který byl zblokován. Do šaten se šlo za ještě těsného stavu 10:3.

 

Po poločase se začaly dále kupit chyby domácích, když Mammoths skórovali z krátké vzdálenosti po dalším zblokovaném puntu a později v zápase Mustangs u vlastní endzóny fumblovali při punt returnu, čímž Mammoths nabídli další field goal zdarma. Výrazně se ale začal prosazovat skvělý running back hostí Michal Bock, který předvedl nejednu hezkou akci. I quarterbackovi Štěpáníkovi se povedlo několik hezkých akcí – nejdříve našel úplně volného receivera Michala Stokláska a pak předvedl ještě několik hezkých kompletních akcí. Přestože se obrana Mustangs celkem snažila a ve finále se jí jakž takž dařilo Mamuty krotit, tak útok domácích s quarterbackem Hawesem pod centrem byl velice špatný a když už se konečně něco povedlo, tak následovala katastrofa v podobě turnoveru.

 

Mammoths tak zaslouženě postupují do Bronze Bowlu i druhé ligy. Mustangs si vybrali svůj nejhorší zápas sezóny v ten nejhorší možný čas a o postup do vyšší ligy se budou muset pokusit opět za rok.

 

3.7.2017

Jak se rodila výhra nad pražskými Mustangy se můžete ve stručnosti dočíst v tomto článku. Mamuti přijeli do Prahy hned bez tří lajnmenů a linebackera Spilky. Americká posila Bruce Sloan nemohl do zápasu zasáhnout kvůli nesplnění povinných tří zápasů v základní části. Ani na straně domácích však zřejmě nenastoupila ideální sestava, protože až na několik vyjímek je Mammoths téměř k ničemu nepustili. Když už si Mustangové pomocí special plays vytvořili dobré pozice, narazili na koncentrovanou přerovskou obranu pod vedením Lubomíra Dohnala a Patrika Schwarze. 
Nicméně Mustangs začali více než sebevědomě, když hned první akcí zvolili tzv. onsidekick kterým zaskočili jak přerovské hráče, tak i nejednoho fanouška kterých se přišlo na zápas podívat bezmála 600. Již zmíněná obrana Mammoths ale nedovolila v následném drivu domácím skórovat a tak se rozmrzelost z prvotního neúspěchu postupně vytratila. Naopak následný punt skvěle zblokoval Lubomír Dohnal a míč se zastavil jeden jediný yard od endzóny Mustangs. Z této vzdálenosti se hned první akcí prosadil skvěle připravený quarterback Martin Štěpáník, když krátkým pasem „našel“ nikým nepokrytého Pavla Kleisla (0:7). Kdo hlavně v této části, ale i po celou dobu zápasu držel naděje na pražskou výhru byly jejich special týmy. Nejdříve před koncem první třetiny snižoval fieldgoalem Jan Kraus na 3:7, nacož ještě před poločasem dokázal stejnou akcí odpovědět kicker Štěpán Pokorník (3:10). Několikrát, zejména při odkopnutých puntech museli Mamuti začínat na hranici své endzóny, což v takto důležitých zápasech ještě víc zvyšuje psychický tlak zejména na quarterbacka. Z problémů Mamuty ale nakonec většinou dostal téměř nezastavitelný runningback Michal Bock, který naběhal bezesporu nejvíc yardů ze všech hráčů na hřišti. To že nakonec nezaznamenal ani jeden touchdown je spíš důkazem taktické hry a týmové práce celého útoku. Jestli se skvěle dařilo běhové hře za pomoci ofenzivních lajnařů Gromuse, Fraise, Stejskala, Steklého a Kundráta, neméně dobře vycházela i pasová hra. Pravděpodobně dobře vyspaný Martin Štěpáník postupně rozebral pražskou obranu a až na pár zaváhání svými přihrávkami nacházel bezchybně své spoluhráče. Bezprostředně po přestávce pak krátkou touchdownovou přihrávkou na Evana Bauna a po chvíli pro změnu dlouhým čtyřicetiyardovým pasem na Michala Stokláska odskočil přerovský tým bodově na slibných 3:24. S tímto náskokem už nebylo potřeba tolik hnát dopředu a tak se hlavně taktizovalo se zbývajícím časem. I z tohoto důvodu už se výsledek měnil jen jednou a to na začátku čtvrté čtvrtiny, když se „uzdravený“ Štěpán Pokorník podruhé trefil mezi tyče a byl tak posledním skórujícím tohoto zápasu. Konečný stav 3:27 zaslouženě posouvá Mammoths do souboje o Bronze bowl 2017. Vítězstvím nad Prague Mustangs totiž Mamuti zaznamenali historický úspěch v podobě postupu do finále třetí ligy. V něm se letos již potřetí utkají s favorizovaným týmem Vysočinou Gladiators, kteří si hravě poradili s Libereckými Titans 41:7. Tento duel je naplánován na sobotu 15. července od 19:30 na jihlavském stadionu FC Vysočina.

 

4.6.2017

Šlágr třetí ligy dopadl vítězně pro Gladiators! Přerovské Mamuty porazili 20:3 a potvrdili první příčku 

Američtí fotbalisté Vysočina Gladiators uspěli i ve druhém letošním vzájemném utkání proti Přerovu. S nejsilnějším soupeřem v rámci třetí ligy si poradili poměrem 20:3 a zajistili si tak domácí prostředí pro semifinálový zápas.Přerov přijel do Jihlavy velmi dobře připraven a dlouho svoji soustředěnou hrou znepříjmeňoval domácím Gladiators život. Za svoji aktivitu byl odměněn ke konci první čtvrtiny, kdy dlouhý field goal proměnil Štěpán Pokorník.  „Zkoušeli jsme měnit spoustu věcí, to, co jsme měli nacvičené z tréninků, nám moc nefungovalo,“ přiznal počáteční problémy domácí trenér Ondřej Paulus.     Vysočina poprvé v sezóně prohrávala, avšak trpělivou hrou se postupně dostala do hry. Po dlouhém dobývání soupeřovy obrany se v závěru poločasu po pasu Ondřeje Pavlase prosadil catchem Josh Purdie, který Gladiators zajistil vedení. „Od druhé čtvrtiny už jsme hráli dobře, nepolevili jsme a hráči soupeře možná pak trochu odcházeli i fyzicky. Byli jsme trpěliví a disciplinovaní a počkali si na jejich chyby,“ popisuje další průběh zápasu lodivod domácích.   Na konci třetí třetiny totiž Mammoths nabídli domácím výhodu v podobně několika nakumulovných penalt, díky kterým se podařilo strhnout zápas na stranu Gladiators. Nejprve byl quarterback Ondřej Pavlas doslova "natlačen" spoluhráči do endzóny (následně byl touchdown potvrzen dvoubodovou konverzí) a o minutu později stejný hráč našel Vojtěcha Mašitu, který zachyceným pasem zvýšil už na 20:3. Nervózní hráči soupeře se i díky vynikající defenzívě Gladiátorů na soustavný tlak už nezmohli.   „Byl to hodně těžký zápas, Přerov je velmi silný soupeř. Nakonec pro nás rozhodly dva slepené touchdowny, ale stejně tomu tak ale mohlo být proti nám. Každopádně další skvělý týmový výkon, tenhle výsledek je takovou odměnou za naše úsilí a práci,“ uzavírá zápasové hodnocení Ondřej Paulus. Ten se krátce dotknul i následujícího zápasu: „Nastoupíme v plné sestavě a podle skóre dáme šanci i hráčům ze širšího kádru. Samozřejmě ale začneme naplno,“ nepřipouští podcenění příštího soupeře - East Bohemia 

 

24.5.2017

Nestihli jste z nějakého důvodu některý z našich domácích zápasů? Všechny je najdete na YOUTUBE

 

23.4.2017

Bohužel musíme konstatovat, že zápas proti Vysočině Gladiators nám nevyšel a podlehli jsme poměrně snadno 3:18. I tento "dvoutouchdownový" rozdíl je ale pro odvetu stále hratelný výsledek, takže neskládáme zbraně a příprava na vítězství ve skupině je stále v plném proudu.

 

21.4.2017

FANDI MAMUTŮM STYLOVĚ! Na www.ragbag.cz najdeš nový Fan Shop našeho týmu Přerov Mammoths. Trika, mikiny, kšiltovky... Navíc přijď fandit Mamutům v neděli od 14:00 na náš domácí zápas proti týmu Vysočina Gladiators a vyhraj* poukaz na nákup na www.ragbag.cz (*Za dobrovolné vstupné slosovatelný lístek, losování v poločase).

 

11.4.2017

Druhý domácí zápas předvede souboj dvou favoritů skupiny JIH.
V prvním utkání jsme poměrně hladce porazili Hellboys z Budějovic, ale už v neděli 23.dubna se porveme o čelo tabulky s tradičním rivalem Vysočinou Gladiators. Tým z Vysočiny ještě minulý rok hrával nižší tzv. osmičkovou soutěž, ale jako její vítěz se dá očekávat, že bude pomýšlet na mety nejvyšší i v lize jedenáctkové. Jejich první letošní zápas mluví za vše, když deklasovali pardubické Bucks 0:54.

Jakou lepší pozvánku byste ještě chtěli???

No dobrá. Můžete v tombole vyhrát klubové suvenýry. Losování probíhá v poločasové přestávce. Suvenýry si ale můžete zakoupit samozřejmě i bez tomboly. Malé děti dostanou i malý dárek, velké děti velké tleskadlo. Kdo prozatím úplně neporozuměl všem pravidlům amerického fotbalu, nemusí se bát, od toho máme komentátora zápasu, který vše co se děje na hřišti vysvětlí. No a jako vždy je vstupné dobrovolné.
Ne že bysme pár korunek nepotřebovali

Přijďte nás podpořit a být dvanáctým hráčem na hřišti.

Na prvním domácím zápase vás bylo 290, překonáte svým počtem magickou "třístovku"? My věříme, že ano a slibujeme, že se nudit nebudete a o výhru se popereme.

 

8.4.2017

Zahajovací utkání třetí ligy amerického fotbalu již mají přerovští Mamuti za sebou a nutno říct, že velice úspěšně. Navzdory předpokladům, že půjde v zápase s Budějovickými Hellboys o vyrovnaný souboj, předvedli přerovští hráči zejména v druhém poločase výrazně lepší výkon a zaslouženě vyhráli. Nicméně na konci první čtvrtiny to s Mammoths ještě moc slibně nevypadalo, když budějovický quarterback Král našel pasem widereceivera Ernekera a ten se přes půl hřiště probil až do touchdownu. Následná jednobodová konverze byla zblokována a tak šlo o jediný bodový zápis Hellboys. Od této chvíle už skórovali jen Mammoths. Po kombinaci několika běhových akcí domácí quarterback Martin Štěpáník chtěl získat yardy pasovou hrou, ale jelikož byly všechny jeho cíle pokryty, nezbylo mu nic jiného, než si sám doběhnout pro první body svého celku. Následný kop Štěpána Pokorníka byl úspěšný a tak v polovině utkání Přerov odcházel do šaten s nejmenším možným náskokem 7:6. 
Po přestávce Mamuti začínali na míči a tak měli možnost co nejdříve zvýraznit své vedení. To se také podařilo, když Štěpáník vyzkoušel pozornost soupeřových defenzivních backů a dlouhým pasem našel Michala Stokláska. Ten se po úspěšném zachycení míče vyhnul několika skládkám a Mamuti odskočili soupeři i díky extrapointu Štěpána Pokorníka na 14:6. O pár minut později zopakovala dvojice Štěpáník / Stoklásek v podstatě stejnou akci jako na začátku třetiny a v té chvíli už to vypadalo s hosty dost zle. Protože i následný kop Pokorníka byl úspěšný, bylo průběžné skóre 21:6.
V této části hry Přerov Mammoths téměř nechybovali, ale naopak Budweis Hellboys přišli několikrát o míč a také doslova darovali body po přehozeném punt snapu. Tato situace se nazývá safety a je odměněna dvěma body. Jelikož byl výsledkový rozdíl už sedmnáctibodový, museli hosté skórovat minimálně třikrát, což je nutilo mnohem víc riskovat a bohužel pro ně i chybovat. Tato strategie ale vyhovovala spíš domácím a tak o sobě dali vědět i nováčci Bolek s Kolečářem, kteří se nenechali zastínit zkušenějšími spoluhráči. Zejména díky vědomí velkého náskoku se Mammoths již nehnali tolik dopředu a tak jedinou změnou skóre byl ve čtvrté čtvrtině tříbodový kop Štěpána Pokorníka, který tak uzavřel výsledek na konečných 26:6. 
Za úspěchem Přerova stojí koncentrovaný a disciplinovaný výkon celého týmu. Oproti jiným zápasům, kdy dominovala zejména obrana, byl v tomto utkání „nebezpečný“ i útok. Ve výsledkové listině se nikdy jména těchto hráčů nedočtete, ale zejména pětice ofenzivních lajnařů vedená zkušeným Petrem Stejskalem svými bloky umožnila úspěšně házet i běhat s míčem po hřišti.
Odvetný zápas Mamuti odehrají v Budějovicích až na konci základní části, ale už za pár dní 23.dubna od 14:00 je opět na domácím hřišti čekají favorité skupiny Vysočina Gladiators.

 

 

 

 

9.4.2014

Dnes se hrálo za vytrvalého deště a s nepřízní počasí se o něco lépe vyrovnali domácí Mammoths. Až na pár vyjímečných, ale o to více oceňovaných pasech se na přerovském hřišti převážně ukrajovaly yardy běhovou hrou. Snad i díky jednosezónním zkušenostem z jedenáctkové ligy byli z počátku nebezpečnější hosté z Brna. Nicméně díky disciplinované hře Přerovské obrany se za celý zápas dostaly jen k pokusu za tři body, který byl dlouhou dobu jedinou změnou na ukazateli skore. Jednou z hlavních příčin přerovské neschopnosti skórovat bylo kupení individuálních i týmových chyb. Těžko říct jakou roli sehrál přechod z 8s na 11s fotbal, ale několikrát se stalo, že Mamuti hráli s jedním hráčem navíc, nebo naopak s jedním hráčem méně. Mokrý balón také dělal své a než si na tuto skutečnost hráči zvykli, bylo k vidění několik špatných snapů a dalšího zpracování míče. 

Po poločase se přizpůsobila přerovská útočná hra nejen soupeři, ale také počasí. Ikdyž útok zaznamenal několik slušných akcí a tzv. hýbal s balónem, byli několikrát vráceni za prohřešky proti pravidlům. Podobný průběh hry bylo ale možné zaznamenat na obou stranách. Ve čtvrté čtvrině kombinací zastavených akcí a vlastních chyb přišli Pitbulls kousek od své endzony o míč a Přerovská offense hned z prvního pokusu toto zaváhání potrestala. Hostující Michal Bock šestiardovým během zaznamenal premiérový touchdown za Přerovské Mamuty a rázem byl výsledek opačný. Následný pokus o extrapoint nevyšel kvůli přehozenému snapu, ale i to lze s velkou pravděpodobností přičíst mokrému míči. Nyní čekalo Přerov dlouhých devět minut bránění hubeného náskoku. Pitbulům stačilo kopnout opět za tři body a stav by byl znovu vyrovnaný. Kdo znovu držel naděje na výhru byla obrana domácích. Na obou stranách se rozehrál boj s časem a jakákoli taktická či individuální chyba mohla znamenat zmar nebo naopak zdar. V závěru i díky výraznému eliminování prvotních chyb, zlepšené hře útoku a special týmů se nakonec Mamutům povedl vstup do vyšší ligy po těsné výhře 6:3. 
I přes opravdu nepěkné počasí se na zápas přišlo podívat asi sto věrných fanoušků, kteří možná neviděli ten nejhezčí fotbal který kdy Mamuti předvedli, ale určitě se nenudili. Vyrovnaná hra obou týmů a těsný výsledek nenechal nikoho klidným až do posledního hvizdu. Celý zápas si držel poměrně vysoký standart férovosti o kterou se zasloužila i čtveřice mužů v pruhovaném. 
Odvetný zápas obou mužstev je naplánovaný na úplný konec základní části, kdy 18.6. pojedou Mamuti na horkou půdu do Brna. Je pravděpodobné, že se za tu dobu mohou potkat dva rozdílné celky, protože americký fotbal je tvrdý a nekompromisní sport. I dnes musela zasahovat lékařská pomoc, ale doufáme, že se brněnský hráč dá brzy dohromady. Nejen zdravotní stav hráčů, ale i nabírání zkušeností během ostatních zápasů může mít zásadní vliv na jejich další měření sil.
Za čtrnáct dní (23.4.) čeká Přerov Mammoths další brněnský celek Alligators, který už může „kousat“ o něco víc než Pitbulové. Brněnští Aligátoři jsou velezkušeným týmem, který má zkušenosti i z nejvyšší (ČLAF) ligy a proto se nedá čekat ze strany Přerova nějaké podcenění. Ani Alligators se po „naší“ dnešní výhře nemůžou spoléhat na to, že jim stačí jejich bohatá historie a Mamuti se porazí sami. Víc může napovědět nedělní zápas s týmem Knights který se hraje od 16:00 ve Znojmě. Zde se ukáže, zda Aligátoři patří do vyšších pater, nebo si zaslouží hrát nejnižší jedenáctkovou ligu.
ND

 

 

 

 

Je to už čtvrtý rok, co se můžeme těšit v tomto období na začátek sezóny amerických fotbalistů kteří si říkají Přerov Mammoths. Nezvykle to však bude již v plné, takzvané jedenáctkové podobě jakou známe například z nejprestižnější soutěže NFL. To znamená, že oproti minulým sezónám se už